1.5.2014-Memorial Andrzeja Trochanovského-UCI 1.2

1. mája nastúpil nový športový riaditeľ Michal Kunic "so starou partiou" na jednorazovku Memorial Andrzeja Trochanowskiego (1.2). Na sever Poľska cestovali Maroš Kováč, Patrik Tybor, Matej Jurčo, Martin Mahďar a Roman Broniš.

Odjazdilo sa 169 kilometrov po ôsmych rovinatých okruhoch v okolí mestečka Baboszewo. Pelotón sa od úvodu viackrát preskupoval a vo veľkom sa unikalo. Napokon ťažila z brejku trojica Poliakov, ktorá sa v minišpurte pobila o víťazstvo. To pripadlo Kamilovi Gradekovi z BDC Marcpol. Zaradil sa tak medzi slávnych laureátov tunajšieho triumfu - Adamovi Wadeckemu, André Schulzemu či Františkovi Raboňovi. Druhý skončil Kamil Zielinski z Mexlleru, teda kontinentálneho tímu, ktorý sa ešte vlani volal Las Vegas Power Energy Drink. Zaujímavý názov poľského družstva... Tretie miesto si vybojoval Lukasz Bodnar (ActiveJet), ktorý nie je príbuzný Macieja Bodnara z Cannondalu.

Za touto trojicou prišla do cieľa štvorčlenná partia, následne ešte jeden odpadlík z nej, a tak finišovala väčšia skupina aj s Patrikom Tyborom. Ten si po špurte vybojoval pätnáste miesto. V tejto sezóne je to zatiaľ najlepšie umiestnenie Dubničana, ktorého brat Radoslav v týchto dňoch bojuje o miestenku do Minska na MS v hokeji. Ostatní jazdci Dukly preteky nedokončili.

Patrik Tybor (Dukla Trenčín Trek): "Dnes nastala nepríjemná situácia, pretože Roman Broniš je chorý a keďže máme mladých na Kuriéroch, musel s nami cestovať do Poľska, aby sme vôbec mohli štartovať. Ostatné tímy boli osemčlenné, takže sa nám štyrom s nimi na tom vetre ťažko bojovalo. Neustále sa nastupovalo a naopak, aj veľa pretekárov odstupovalo. Snažil som sa držať v čelných skupinách. Nakoniec som špurtoval siedmy v prvej väčšej skupine. Naozaj sa nám v tejto sezóne nedarí, ale verím, že to zlomíme, najlepšie už na budúci týždeň."

 

Najblizšie preteky