23.8.2014-Pohar ministra obrany-UCI 1.2(PL)

 

 

 

Erik Baška neustále rastie a kvality potvrdil aj dnes v Poľsku. 20-ročný jazdec trenčianskej Dukly si vyšpurtoval tretie miesto na pretekoch Pohár ministra Obrany.

V Dukle Trenčín Trek sa nesie táto fáza sezóny v znamení prípravy dvadsať trojkárov na svetový šampionát v Španielsku a družstvo sa snaží robiť čo najlepšiu pozíciu pre Erika Bašku v záverečných špurtoch rovinatých pretekov. V sobotu 23. augusta nastúpila družina Michala Kunica na takéto podujatie s názvom Puchar Ministra Obrony Narodowej, teda jednorazovku kategórie 1.2 v strednom Poľsku. Preteky mali 150 rovinatých kilometrov na okruhu.

Poliaci iba na minime splnili kvôtu UCI s účasťou troch zahraničných tímov a cyklistov z minimálne piatich krajín. Okrem Dukly tu štartoval aj epic janom greenway a Etixx.

O víťazovi rozhodol klasický špurt, ktorý vyhral domáci Konrad Dabkowski z ActiveJetu. Druhý bol skúsený Grzegorz Stepniak z CCC Polsat a tretia priečka sa ušla slovenskému mladíkovi z Dohnian. Pripísal si tak 16 bodov do rebríčka UCI, ktoré ho virtuálne posunuli už na 42. miesto v UCI Europe Tour. Iba šesť jazdcov U23 má viac bodov ako Baška.

Michal Kunic, Dukla Trenčín Trek: "Odišli iba dvaja ľudia, takže CCC a BDC ich držali nakrátko. Preteky boli rovinaté, takže všetci boli viac-menej zmierení s klasickým špurtom. V závere naši dotiahli Erika pekne dopredu a ten si to rozdal s najlepšími. Tretie miesto nie je zlé, ale trochu som z neho cítil sklamanie. Vždy si dáva iba tie najvyššie ciele. Ale je to pekný výsledok, musíme byť spokojní. Všetky poľské tímy na čele s CCC Polsat tu boli v najsilnejšom zložení."

 

 

VÝSLEDKY PRETEKOV:

1. Poľsko DABKOWSKI Konrad ACTIVEJET TEAM 3h 27' 25''

2. Poľsko STEPNIAK Grzegorz CCC POLSAT POLKOWICE + 00' 00''

3. Slovensko BAŠKA Erik DUKLA TRENČÍN - TREK + 00' 00''

4. Poľsko BANASZEK Adrian BDC MARCPOL + 00' 00''

5. Nórsko HOELGAARD Daniel ETIXX + 00' 00''

14. Slovensko KOVÁČIK Juraj EPIC JANOM GREENWAY + 00' 00''

19. Slovensko TYBOR Patrik DUKLA TRENČÍN - TREK + 00' 00''

Slovensko ostatní Slováci DUKLA TN + EPIC JANOM + 00' 00''

Najblizšie preteky