26.6.2014-Majstrovstvá SR-časovka jednotlivcov

Najsledovanejšie kategórie sa postavili na štart kopcovitej časovky až popoludní, ale zároveň priniesli aj najdramatickejšie zápolenie. V pretekoch do 23 rokov sa tešil z víťazstva Mário Daško a Peter Velits sa podľa predpokladov tretíkrát za sebou radoval z tohto triumfu.

Hlavná kategória mužov mala na trati najsilnejšie obsadenie, ale aj jasného favorita v osobe Petra Velitsa. Slovenský jazdec tímu BMC, ktorého nominácia na Tour de France bola nedávno definitívne potvrdená, bol po prvom kole najrýchlejším z domácich jazdcov. Za ním sa nachádzali traja jazdci z Dukly Trenčín v poradí Maroš Kováč, Patrik Tybor a až štvrtý v poradí sa zatiaľ pohyboval Matej Jurčo. Medzitým na českej strane mal mechanické problémy Leo Konig, ktorý dnešnú časovku nedokončil.

V spoločnej súťaži zatiaľ suverénne vládol jazdec celku OPQS Petr Vakoč, ktorý časom 57:11 porazil o 31 sekúnd aj svojho tímového kolegu Zdeňka Štybara. Z našich bol zatiaľ najvyššie Martin Mahďar, ale ten strácal v cieli cez štyri minúty. Potom sa v cieli objavil už Patrik Tybor, ktorý dosiahol čas 1:00:39. V samom závere pretekov sa zopakoval minuloročný súboj medzi Petrom Velitsom a Janom Bártom, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch priečkach v celkovej klasifikácii, a stali sa tak majstrami svojich krajín.

Najrýchlejší čas nakoniec dosiahol český borec, ktorému v cieli namerali hodnotu 55:38. Peter Velits zaostal o 32 sekúnd, ale pred tretím Petrom Vakočom mal k dobru jednu minútu. Na druhom mieste v slovenskom šampionáte dorazil Maroš Kováč, ktorý na nášho časovkárskeho majstra stratil dve minúty, ale jeho jazda bola vynikajúca. Iba jeden kontinentálny Čech mal rýchlejší čas. Aj tretie miesto putovalo do tímu Dukla Trenčín Trek, keď sa z neho radoval Patrik Tybor. Až štvrtá priečka padla Matejovi Jurčovi, ktorý dnes nemal svoj deň.

V kategorii U-23,získal titul Mari Daško pred ďalším naším závodníkom Lubom Malovcom.Filip Taragel obsadil 4.miesto

 

Najblizšie preteky