29.6.2014-Majstrovstvá Slovenska-cestný pretek jednotlivcov

V Slavkove u Brna sa v konkurencii 186 pretekárov postavil na štart náš tím v kompletnom zložení Broniš,Jurčo,Kováč,Mahďar,Tybor v kategorii Elite a Baška,Daško,Malovec a Taragel v kategorii U-23.Náročný 15 kilometrový okruh s dvoma stúpaniami sa išiel 12-krát.

Do 8-ho okruhu sa hlavné pole držalo pokope.V deviatom kole sa peloton rozdelil na viac menších skupín.V prvej skupine sme mali yastúpenie v podaní Martina Mahďara a Mateja Jurča.Potom bola 5-členná skupina,kde sme nemali zastúpenie a v tretej 13-člennej skupine bol Patrik Tybor a Lubo Malovec,ktorý bol jediným slovákom v tejto skupine v kategorii U-23.V ďalšom kole z prvej skupiny vypadli 4 pretekári medzi nimi aj M.Mahďar a Matej Jurčo a spojili sa s 5-člennou skupinou.Stále však boli v hre o medailu,keďže pred nimi bol zo slovákov iba Peter Sagan a Peter Velits.V poslednom kole unikol z prvej skupiny Peter Sagan a získal titul majstra Slovenska pred Petrom Velitsom a Martinom Mahďarom,ktorý v závere skúsil uniknúť zo skupiny,čo sa mu podarilo a došiel si tak pre bronz v kattegorii Elite.4.miesto obsadil Matej Jurčo.

V kategorii U-23 si prišiel pre titul Luboš Malovec a v záverečnom špurte skupiny získali 2.miesto Filip Taragel a 3.miesto Erik Baška.V tejto kategorii teda obsadili naši pretekári všetky 3 miesta na stupňoch víťazov.

Celkovo bol šampionát pre náš tím úspešný,získali sme 8 medailí,z toho 2 tituly a stali sa najúspešnejším tímom spomedzi vštkých družstiev Slovenska aj Česka.

Najblizšie preteky