4.3.2015-Umag Trophy

Sezónu 2015 odštartoval náš tím tradične na chorvátskych pretekoch,kde prvým z troch podnikov,ktorých sa zúčastníme bola Umag Trophy.Tieto preteky berieme ako rozjazdenie do pretekových kilometrov.

Náš tím nastúpil na pretek v zložení Maroš Kováč,Martin Mahďar,Patrik Tybor,Juraj Lajcha,Milan Holomek a posila z Itálie Renzo Zanelli na ktorého sa tím spoliehal v prípade hromadného dojazdu.Pretek sa išiel na 160 kilometrov a hneď od štartu sa išlo v rýchlom tempe.V polovici pretekov odstúpil Milan Holomek.Na čele preteku bola skoro 90 kilometrov trojica pretekárov.Tí boli 20 kilometrov pred cielom dostihnutí a schyľovalo sa k hromadnému špurtu,kde sme sa spoliehali na Renza Zanelliho.Ten mal však pri prvom štarte za náš tím trochu smoly a zhruba 9 kilometrov pred cieľom mal pád ,pri ktorom navyše poškodil zadné koleso,výmenou ktorého stratil ďalší čas a tým sa rozplynuli nádeje dostať sa do špurtu,keďže nabral značnú stratu.Nakoniec z nášho tímu došiel do ciela najlepšie Patrik Tybor na 49.mieste v čase ako víťaz Marko Kump z Adrie.Martin Mahďar došiel 61.

Najblizšie preteky