5.4.2014-Brno-Veľká Bíteš-Brno,1.závod Českého poháru-Kalaš cupu

Bíteš vyhral Slovinec Tratnik,Jurčo desiaty.

Slovinský pretekár rakúského tímu BMC   Amplatz sa stal víťazom úvodného preteku Českého pohára-Kalaš Cupu podniku Brno-Velká Bíteš-Brno,keď vyhral špurt celého hlavného poľa.Po 143 kilometroch skončili na druhom a treťom mieste jazdci Dukly Praha František Sisr a Milan Kadlec,ktorý obhajuje celkové prvenstvo v pohári. Do preteku odštartovalo 186 pretekárov z Českej republiky,Slovenska,Polska,Rakúska,Nemecka,Lotyšska a Japonska.Čoskoro po štarte sa pustil do úniku polský cyklista Przemyslaw Kaspierkiewicz z Bauknecht Author,ku ktorému sa v polke závodu pridali náš Martin Mahďar a Nicolas Pietrula z Dukly Praha. Veľmi aktívny bol v tomto úniku hlavne Martin Mahďar, ktorý vydržal vpredu do samého záveru a jeho únik bol zlikvidovaný zhruba 15 kilometrov pred cieľom. V závere sa už nikomu nepodarilo z balíka odskočiť a tak sa rozhodovalo v hromadnom špurte, kde nakoniec Matej Jurčo obsadil 10.miesto a Patrik Tybor skončil na 16.mieste.Ostatní naši pretekári skončili v hlavnom poli, ale  v priebehu pretekov ich bolo vidno a jazdili aktívne.

Výsledky:

Brno - Velká Bíteš - Brno (143 km):

1. Tratnik (Slovin.) 3:06:35, 2. Sisr, 3. Kadlec (oba Dukla Praha), 4. Zielinski (Pol.), 5. J. Polnický (Bauknecht Author), 6. Bisinger (Rak.), 7. Bajc (Slovin.), 8. Hampl (Favorit Brno), 9. Schofmann (Rak.), 10. Jurčo (SR), 11. F. Adel (Superior Rubena), 12. Novák (Superior Brentjen MTB), 13. Cink (Multivan Merida), 14. Leopold (Rak.), 15. Hudečk (Symbio Cannondale) všetci rovnaký čas.