Pred sezónou 2015

Pred sezónou 2015 došlo k viacerým dôležitým zmenám. Jednou z najväčších je samotný názov tímu. Dukla Trenčín Trek sa mení na KEMO Dukla Trenčín. Po troch rokoch dochádza k zmene dodávateľa bicyklov.Bicykle Trek slovenského dodávateľa KCK Oslany nahradila taliansko-švajčiarska značka KEMO,ktorú nám sprostredkoval a vybavil Rasťo Zoller.

Po vlaňajšej sezóne odišli z tímu všetci štyria dvadsať trojkári.Erik Baška zakotvil v jednom z najlepších kontinentálnych celkov sveta AWT Greenway a Mário Daško s Ľubošom Malovcom si to namierili do izraelského projektu Cycling Academy Team.Takisto sme sa zozlúčili s Filipom Taragelom,ktorý prešiel z kategorie U-23 do kategorie Elite.

Z pretekárov Elite ostali v našom tíme všetci skúsení borci Roman Broniš, Maroš Kováč, Matej Jurčo, Patrik Tybor aj Martin Mahďar. Pribudol k nim 26-ročný Talian Renzo Zanelli.

Úplne vymenená je teda kategória do 23 rokov a prichádza trojica Juraj Lajcha (1994), Martin Dubeň (1995) a Milan Holomek (1995). Všetci z Epic Janom Greenway.

Prípravu na sezónu 2015 sme začali v novembri a decembri 2014 dvoma sústredeniami zameranými na všeobecnú kondičnú prípravu,kde chalani absolvovali vždy 5 dní turistík v náročnom teréne na Králikoch.

V dňoch od 9.1.-19.1.2015 sa nám vďaka dobrým klimatickým podmienkam podarilo absolvovať 10-dňové sústredenie na bežkách,ktoré chalani odtrénovali bez problémov a zdravotných komplikácii.

V týchto dňoch sa už chystáme na tréningový pobyt na Mallorke ,kde odchádzame 9.2.a v teple budeme až do 23.2.2015.Po návrate bude mať tím zhruba týždeň na regeneráciu a zrelaxovanie a už sa nám začína pretekový program na Istrii,kde 4.3.štartujeme na prvom jednorázovom preteku.

Najblizšie preteky